
Lagerstaal voor hoge temperaturen (M50)
MERK: PROMISTEEL
KLASSEN: M50, M50NiL, 80MoCrV42-16, 1.3551
STANDAARD: AMS 6491, AMS 6278
SMELTPROCES: VIM + VAR (dubbel vacuüm)
VORMEN: gesmeed staaf, warm-gewalst rond staaf, walsdraad
HARDHEID: Groter dan of gelijk aan 61-63 HRC (na warmtebehandeling)
SERVICETEMPERATUUR: Tot 315 graden (600 graden F)
TOEPASSING: straalmotorlagers, gasturbines, APU's
MOQ: 25 ton
M50 lagerstaal voor hoge temperaturenis het belangrijkste materiaal voor de lucht- en ruimtevaartindustrie, speciaal ontworpen om te werken in omgevingen waar standaardlagerstaal (zoals 52100) faalt.
Terwijl 52100 verzacht boven 150 graden,M50 (AMS6491)behoudt een hardheid van>60 HRCbij gebruikstemperaturen tot315 graden (600 graden F). Exclusief geproduceerd via deVIM-VAR (vacuüminductiesmelten + vacuümboogomsmelten)proces biedt ons M50-staal de laagst mogelijke insluitingsniveaus, waardoor kritische vermoeidheidsweerstand wordt gegarandeerdvliegtuigmotor mein schachtenEnhoge-gasturbines.
Producten Deopschrift
Wij leveren ruimtevaart-staal dat voldoet aan strenge AMS-specificaties.
Tabel-1
Precisiematerialen voor extreme omgevingen.
Ondernationale cijfervergelijking |
||||
| Algemene naam | AMS-standaard | UNS | DIN/EN | Type |
| M50 | AMS 6491 | T11350 | 80MoCrV42-16 (1.3551) |
Door verharding |
| M50NiL | AMS 6278 | K91283 | - |
Verharding van de behuizing (breukvast) |
| H10 mod | - | - | - |
Carbureren op hoge temperatuur |
Tabel-2
Molybdeen en Vanadium zorgen voor de "Rode Hardheid" (hittebestendigheid).
Chemischal Samenstelling (massafractie %) |
||||||
| Cijfer | C | Cr | ma | V | Ni | Mn |
| M50 | 0.80~0.85 | 4.00~4.25 | 4.00~4.50 | 0.90~1.10 | Kleiner dan of gelijk aan 0,15 | Kleiner dan of gelijk aan 0,35 |
| M50NiL | 0.11~0.15 | 4.00~4.25 | 4.00~4.50 | 1.13~1.33 | 3.20~3.60 | Kleiner dan of gelijk aan 0,35 |
Opmerking: P Kleiner dan of gelijk aan 0,015, S Kleiner dan of gelijk aan 0,008 (VIM-VAR-kwaliteit).
Tabel-3
Grondstoffen geleverd met Ultrasoon Testen (UT) Klasse A/AA.
Levering Range & formaten |
|||
| Productvorm | Afmetingen (mm) | Leveringsconditie | Oppervlakteafwerking |
| Gesmede staaf | Dia: 50 - 300 | Spheroidize gegloeid | Geschild/gedraaid |
| Ronde staaf | Dia: 10 - 100 | Warmgewalst/gegloeid |
Centrumloze grond |
| Walsdraad | Dia: 5.5 - 20 | Gegloeid/gebeitst |
Getrokken/gepolijst |
Belangrijkste kenmerken (Waarom VIM-VAR?)
VIM-VAR Netheid
Bij 'dubbel vacuüm' smelten worden opgeloste gassen (waterstof, stikstof) en niet-metaalachtige insluitsels verwijderd. Dit is voor lagers in de lucht- en ruimtevaart niet onderhandelbaar, omdat zelfs microscopisch kleine onzuiverheden catastrofale vermoeidheidsstoringen kunnen veroorzaken bij 30.000 tpm.
Hoge hete hardheid
M50 behoudt zijn uitzonderlijke hardheid bij bedrijfstemperaturen waarbij synthetische smeermiddelen worden gebruikt (tot 315 graden/600 graden F).
Uitstekend vermoeidheidsleven
De uniforme verdeling van het carbide en het ultra-lage aantal insluitingen resulteren in een Rolling Contact Fatigue (RCF)-levensduur die aanzienlijk langer is dan bij lucht-gesmolten staal.
M50NiL-optie
Voor toepassingen die vereisenbreuktaaiheid, wij biedenM50NiL. Het beschikt over een hard gecarbureerd oppervlak voor slijtvastheid en een ductiele kern om te voorkomen dat de lagerloop barst bij hoge ringspanningen.
Typische toepassingen
Dit materiaal is uitsluitend bedoeld voor toepassingen met hoge- prestaties:
- Aero-motoren:Hoofdaslagers voor straalmotoren en helikopterrotoren.
- Hulpvoedingseenheden (APU's):Hoge-snelheidslagers in vliegtuigvoedingssystemen.
- Gasturbines:Lagers voor land-turbines voor energieopwekking.
- Turbocompressoren:Hoogwaardige-auto-turbocompressorassen.
- Hoge-versnellingsbakken:Racing transmissiens die hittebestendigheid vereisen.
Veelgestelde vragen
Vraag 1: Wat betekent VIM-VAR?
A1: Het staat voor Vacuum Induction Melting gevolgd door Vacuum Arc Remelting. Het is een hoogwaardig dubbel-smeltproces dat het schoonst mogelijke staal produceert. Voor M50-luchtvaartlagers is VIM-VAR verplicht om te voldoen aan de AMS 6491-normen.
Vraag 2: M50 versus M50NiL: welke moet ik kiezen?
A2: Kies M50 als u een standaard hoge-lagering nodig heeft die door en door hard is (door-verharding).
Kies M50NiL als het lager met ultra-hoge snelheden draait waarbij de middelpuntvliedende kracht de ring zou kunnen doen barsten. M50NiL heeft een taaie, ductiele kern (verharding-) die bestand is tegen breuken.
Vraag 3: Kan de M50 worden gebruikt voor het maken van messen?
A3: Hoewel dit mogelijk is vanwege de hardheid, is M50 niet gebruikelijk voor messen omdat het de corrosieweerstand van 440C mist en moeilijk te behandelen is zonder gespecialiseerde vacuümovens.
Vraag 4: Is M50 corrosiebestendig?
A4: Nee. M50 is een legering van gereedschapsstaal, geen roestvrij staal. Het zal roesten als het niet wordt gesmeerd. Als u hoge temperatuur- en corrosiebestendigheid nodig heeft, overweeg dan Cronidur 30 of XD15NW (neem contact met ons op voor beschikbaarheid).
Populaire tags: lagerstaal op hoge temperatuur (m50), China fabrikanten van lagerstaal op hoge temperatuur (m50), leveranciers
Een paar
KoolstoflagerstaalVolgende
Carburerend lagerstaalMisschien vind je dit ook leuk
Aanvraag sturen









